V sobotu 13. dubna se koná celorepubliková jarní sbírka potravin, zapojíte se do ní?

REGION – Sbírka potravin se koná dvakrát do roka a jejími hlavními organizátory jsou potravinové banky. Ty pomáhají charitativním a neziskovým organizacím ve svém okolí. Mezi konečné příjemce potravinové pomoci patří opuštění senioři, matky samoživitelky, lidé bez domova, handicapování a spousta dalších lidí, kteří se ocitli v nouzi.

Potraviny získané v rámci sbírky pomáhají přímo v regionu, ve kterém byly darovány. Nejvíce pomůžete nákupem základních trvanlivých potravin a drogerie, jelikož těchto produktů je v potravinových bankách stále nedostatek. Nejsou vhodné mléčné výrobky, uzeniny a jiné čerstvé potraviny, jelikož třídění trvá i několik týdnů a za tu dobu hrozí jejich zkažení.

Zapojené jsou tradičně všechny obchodní řetězce: Albert, Billa, COOP, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, Teta drogerie a Tesco. Mezi nejvíce použitelné potraviny patří masové a zeleninové konzervy, rýže, trvanlivé mléko, olej, mouka, cukr, těstoviny a kojenecká výživa. Z drogerie to jsou dětské pleny, sprchové šampony, mýdlo, kartáčky a zubní pasty.

Zdroj: sbirkapotravin.cz
Ilustrační foto: pixabay.com