V Sedlčanské kotlině zvítězili nejen nejlepší závodníci, ale i pořadatelé nad nepohodou

SEDLČANY – Sedlčanská kotlina byla v neděli 27. září letošním posledním dějištěm autocrossového seriálu Mistrovství České republiky (MČR). Posledním proto, že říjnový závod v Přerově byl zrušen. Také sedlčanský závod měl přitom namále, neboť sobotní program se kvůli dešti a bahnu na trati neuskutečnil. Pořadatelé ze sedlčanského autoklubu RAC však udělali téměř nemožné a závod se jel.

V hlavním závodě MČR startovala necelá padesátka závodníků. Další téměř padesátka jezdců pak startovalo v kartcrossovém Mascom Cupu a v kategoriích mládeže Racer Buggy. Vítězem ve třídě “plechových” aut TouringAutocross + D5 se stal Otakar Výborný s vozem Mitsubishi Mirage. Kategorii Touring Autocross (D6) ovládl Luděk Dubrovský s vozem Škoda Fabia.

V kategorii D2 si pro prvenství dojel Jan Šindelář s vozem Ford Fiesta. První v kategorii Buggy1600+D8 byl v kotlině Martin Kadlečík se strojem Suzuki Hayabusa. V kategorii SuperBuggy+D7 si pro první místo dojel lotyšský závodník Ervins Grencis se strojem Alfa Racing. Kategorii JuniorBuggy+D9 ovládl Jakub Novotný se strojem Alfa Racing Suzuki.

V jednotlivých kategoriích mládeže Racer Buggy (celkem 29 závodníků a závodnic) byli v Sedlčanech úspěšní Michal Hrčka ml. (RB 160), Hana Doubravová (RB 125) a mezi desítkou jezdců kategorie RB 250 byl nejlepší Stanislav Brousek. V kartcross Mascom Cupu se ze zisku zlatého věnce radoval v kotlině Petr Doležal. V kartcrossu závodníky čekají ještě dva závody (z toho jeden v Sedlčanech 25 – 27. října).

Ilustrační foto: David Krátký