Počty pozitivně testovaných na Sedlčansku čítají k 1. březnu 259 osob

SEDLČANSKO – Počínaje 1. března přecházíme na jednodušší sledování počtu osob s pozitivním testem na covid-19. V regionu Sedlčanska bylo k 1. březnu 259 osob s pozitivním testem, z toho 51 ve věku nad 65 let a 22 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo v nemocnici jedenáct osob. Přímo v městě Sedlčany bylo k 1. březnu 76 osob s pozitivním testem. Z dalších měst Sedlčanska bylo k 1. březnu v Sedlci-Prčici 32 pozitivně testovaných a v Krásné Hoře nad Vltavou deset.

V jednotlivých obcích regionu mají nevíce pozitivně testovaných obce Nalžovice (17), Prosenická Lhota (17), Petrovice (15). Následují Kosova Hora (13), Osečany (11), Vysoký Chlumec (10), Klučenice (9), Dublovice a Milešov (8), Nechvalice (7), Svatý Jan (5), Nedrahovice, Počepice a Radíč (4). V dalších výše nejmenovaných obcích regionu jsou tři a méně pozitivně testované osoby. Z celého regionu Sedlčanska (22 obcí) jediné Příčovy mají stále nulu.

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že případně mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím.

  Pozitivně testovaných osob bylo k 4. dubnu v regionu Sedlčanska stále přes 250

Ilustrační foto: pixabay.com