V regionu Sedlčanska bylo v březnu méně lidí bez práce než v předchozím měsíci

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v březnu o devět ubylo, uvádí to data Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech bylo na konci března z celkového počtu 14 240 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 451 lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti tak v březnu poklesla oproti únoru o jednu desetiny procenta na hodnotu 2,9%. Přitom ke konci března bylo na Sedlčansku 269 volných míst, což je o 15 méně jak v únoru.

V samotných Sedlčanech bylo ke konci března 2020 bez práce 153 lidí při míře nezaměstnanosti 3,1% a počtu 105 volných míst. V Sedlci-Prčici míra nezaměstnanosti klesla o čtyři desetiny na hodnotě 2,6 procenta při počtu 51 lidí bez práce a 20 volných míst. V Krásné Hoře n. Vlt. při počtu 15 lidí bez práce a 22 volných místech se míra nezaměstnanosti snížila o šest desetin na 1,7 procenta.

Z obcí regionu měly v březnu nejvyšší míru nezaměstnanosti Milešov (6,3%), Osečany (4,5%) a Nechvalice (4,3%). Na opačné straně březnové tabulky míry nezaměstnanosti v obcích Sedlčanska drží už několikátý měsíc prim obec Radíč, kde byla v březnu nulová míra nezaměstnanosti. Radíči se přiblížila obec Jesenice s mírou nezaměstnanosti 0,8%. Svatý Jan měl v březnurovná dvě procenta.