V prvním případě za nehodu mohla zvěř, v druhém nepozornost a v třetím alkohol

REGION – Škoda ve výši 50 tisíc korun vznikla při střetu lesní zvěře a osobního vozidla. Nehoda se odehrála v sobotu 22. května v nočních hodinách v katastru obce Vysoký Chlumec. Srna vběhla pod kola projíždějící octavie. “Usmrcené zvíře bylo následně předáno mysliveckému sdružení,” sdělila v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová.

O den dříve, v pátek 21. května odpoledne na Sedlčansku havaroval v obci Jesenice senior. Při jízdě se zřejmě plně nevěnoval řízení a přejel do protisměru, kde narazil do zábradlí mostku. “Muž byl poté převezen do nemocnice k preventivnímu vyšetření. Hmotná škoda byla vyčíslena na 31 tisíc korun,” doplnila informace k nehodě policejní mluvčí.

Podobná nehoda jako v Jesenici, jen s daleko větší škodou a opilým řidičem, se stala v neděli 23. května v Příbrami. Tady čtyřiadvacetiletý motorista ve vozidle značky Audi A6 po druhé hodině ranní havaroval v ulici Čs. armády. Při jízdě ve směru ke kruhovému objezdu nezvládl průjezd zatáčkou. Dostal s vozem smyk a bokem narazil do dřevěného zábradlí, poté pokračoval po chodníku.

Jízdu po chodníku zakončil čelním nárazem do sloupu veřejného osvětlení. Ke zranění osob naštěstí nedošlo, škoda se vyšplhala na půl milionu korun. “Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní, na displeji přístroje se objevila hodnota 1,05 promile alkoholu. Na místě byl muži zadržen řidičský průkaz a bude se nyní zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” informovala policistka.

  Nehod na příbramských silnicích ubývá. Za květen jich dopravní policisté evidují 123

Ilustrační foto: pixabay.com