Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


V prvním prázdninovém měsíci počet lidí bez práce v regionu mírně vzrostl

SEDLČANY – První prázdninový měsíc nijak výrazně s mírou nezaměstnanosti nezahýbal, poptávka po zaměstnancích je stále vyšší než nabídka. Tak vypadala situace na Sedlčansku v červenci, kdy se v regionu mírně zvýšil počet nezaměstnaných. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci července z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let celkem 277 lidí bez práce. V porovnání s červnem 2018 to znamenalo zvýšení počtu nezaměstnaných o 30 lidí. Červencová míra nezaměstnanosti tak z letošních červnových 1,8 % stoupla o dvě desetiny na 2,0 procenta.

Ke stejnému datu (31. července 2018) bylo na Sedlčansku 285 volných míst, což je o dvě méně než ke konci června 2018. V porovnání počtu lidí bez práce a volných míst, to znamená, že červencová poptávka po zaměstnancích o osm lidí převyšuje současnou nabídku Úřadu práce. Nejvíce volným míst je přímo v Sedlčanech (127), dále v Sedlci-Prčici (30) a ve Svatém Janu (39). Z jednotlivých obcí v působnosti pracoviště sedlčanského Úřadu práce, kde byla v červenci relativně nadprůměrná míra nezaměstnanosti, se na čele žebříčku umístily obce Prosenická Lhota (3,0%), Kňovice (2,8%) a Kosova Hora (2,8%).

Naopak nejméně lidí bez práce bylo koncem července letošního roku v obcích Nedrahovice a Radíč (shodně 0,7%). Podobně nízkou mírou nezaměstnanosti vykazovaly též obce Příčovy a Křepenice (obě 0,9%). Z trojice měst regionu Sedlčanska na tom bylo v červenci nejlépe město Sedlec-Prčice s mírou nezaměstnanosti 1,3 procenta (vzestup oproti červnu o jednu desetinu). Následují Sedlčany (2,1%), kde došlo k mírnému zvýšení počtu lidí bez práce o dvě desetiny a Krásná Hora nad Vltavou, kde míra nezaměstnanosti dosáhla 2,0 procenta, což znamená stejnou mírou nezaměstnanosti jako jako v červnu.