V prvním ‚přáteláku‘ po koronavirové pauze prohrálo A mužstvo Tatranu v Milevsku

MILEVSKO – Fotbalisté Tatranu Sedlčany sehráli, po tříměsíční herní pauze zaviněné koronavirem, v Milevsku své první přátelské utkání. Soupeřem jim byl v neděli 14. června místní tým FC ZVVZ, který byl rozehranější a měl už na svém kontě dva vítězné přátelské zápasy.  Po utkání s divizním týmem Tatranu Sedlčany si mohl připsat i třetí, když po bezbrankovém prvním poločase vyhrál 2:1. V první půli hrstka diváků za vytrvalého deště mnoho gólových příležitostí neviděla.

Všechny branky tak padly až ve druhém poločase. Nejprve šli hosté v 59. minutě do vedení Řehákem, radost ze vstřelené branky po tříměsíčním půstu jim pokazilo za dalších třináct minut vyrovnání domácích. Autorem branky Milevska byl Hadáček po centru mladého dorostence Süsmilicha. Za dalších sedm minut šli už domácí do vedení, když se po centru od Bardy trefil hlavou do sedlčanské branky opět Hadáček. V závěru utkání měli ještě domácí šanci po sólovém úniku Součka, ten ji ale neproměnil.

Pro sedlčanské fotbalisty to bylo zároveň poslední utkání sezony. V letní přípravě, kterou Tatran začíná 21. července, sehraje pak divizní Tatran další přípravné zápasy. Zatím podle rozpisu by se měl v červenci utkat s dorostem FK Příbram a mužstvem FK Dražice. V srpnu sehraje Tatran přáteláky s mužstvy FK Komárov a FK Motorlet Praha. První mistrovský zápas Divize skupiny A čeká Tatran až 22. srpna. Týden před tím (o sedlčanské pouti) hraje Tatran doma 1. kolo MOL Cupu.

Ilustrační foto: pixabay.com