V průběhu šesti minut tři góly, docela slušná bilance i v hokeji. Jenže tady šlo o fotbal!

BEROUN – O prvním říjnovém víkendu pokračovala fotbalová Divize desátým soutěžní kolem. V něm sedlčanské A mužstvo Tatranu zajíždělo v sobotu 2. října dopoledne do Berouna, na stadion týmu Český lev-Union Beroun. Jednalo se tedy o utkání předposledního s posledním z průběžné tabulky, což dávalo sedlčanským fotbalistům šanci, ale jen v případě vítězství, odpoutat se konečně z posledního místa. Jenže sedlčanští fotbalisté utkání opět nezvládli a zůstávají tak nadále s dvěma body v tabulce poslední.

Na začátku zápasu hosté kopali dva rohové kopy, ale bez zakončení. Do 23. minuty měli hosté převahu a několik šancí skórovat. Domácí se prvně dostali k sedlčanské bráně až v 24. minutě a byl z toho po trestném kopu hned gól. Dřevojan střelu vyrazil k Landovi a ten pohodlně dostal domácí do vedení. O minutu později Brotánek neuhlídal volného hráče a bylo to 2:0, autorem branky byl domácí Jakub Krůta. Ta samá situace se opakovala v 29. minutě, kdy opět nehlídaný Pipiška dal třetí gól domácích.

V 36. minutě hostující Hanuš snížil z trestného kopu přes zeď. Na začátku druhého poločasu přidali domácí v 51. minutě čtvrtý gól opět po standardní situaci, kdy pro změnu chyboval hostující gólman. Autorem branky byl znovu berounský Jakub Krůta. Laxní výkon sedlčanských fotbalistů pokračoval prakticky až do konce zápasu. Za zmínku snad stojí jen to, že za celý druhý poločas hosté ani jednou nedokázali vystřelit na domácí branku!

Český lev-Union Beroun – Tatran Sedlčany
4:1 (3:1)
Góly: 24. Landa, 25. Krůta J., 29. Pipiška, 51. Krůta J. – 36. Hanuš
Žluté karty: 66. Lhotka – 53. Krůta D.
Sestava Tatranu: Dřevojan, Kdolský, Sosnovec, Repetný, Haas, Lípa (46. Habart), Krůta D. (58. Hašek), Dvořák (88. Kouklík), Hanuš, Brotánek (34. Novotný), Soldát (88. Sirotek)
Rozhodčí: Furiš – Aubrecht, Coufal
Diváků: 84

Ilustrační foto: pixabay.com