V polovině obcí regionu Sedlčanska nebyl k 1. květnu žádný pozitivně testovaný člověk

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – V regionu Sedlčanska (ORP Sedlčany – 22 obcí) bylo k 1. květnu 89 osob s pozitivním testem, z toho 23 ve věku nad 65 let a dalších devět ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu nebyla hospitalizována žádná osoba. Přímo v městě Sedlčany (včetně osad) bylo k 1. květnu 36 osob s pozitivním testem. Z dalších měst Sedlčanska bylo k 1. květnu v Sedlci-Prčici třináct a v Krásné Hoře nad Vltavou osm pozitivně testovaných osob.

V jednotlivých obcích regionu měla k 1. květnu nejvíce pozitivně testovaných osob obec Klučenice (7). Následují Nechvalice a Petrovice (5), Kosova Hora (4), Nedrahovice, Osečany a Vysoký Chlumec (3), Nalžovice (2). Nulu mělo k témuž datu z regionu Sedlčanska jedenáct obcí – Dublovice, Jesenice, Kňovice, Křepenice, Milešov, Počepice, Prosenická Lhota, Příčovy, Radíč, Svatý Jan a Štětkovice.

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že případně mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím a proto se v dalších dnech mohou měnit.

Ilustrační foto: pixabay.com