V počtu pozitivně testovaných osob se na Sedlčansku k 18. lednu mnoho nezměnilo

REGION – Ve Středočeském kraji přibylo k 19. lednu 1038 osob s pozitivním testem na covid-19. Rizikové skóre PES ve středních Čechách je nyní 70 čemuž odpovídá čtvrtý stupeň rizika. Přesto i nadále je v platnosti pátý stupeň. V regionu Sedlčanska bylo k 18. lednu 203 osob s pozitivním testem. Z toho 46 ve věku nad 65 let a 18 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo v nemocnici devět osob. Přímo v městě Sedlčany bylo k 18. lednu 55 osob s pozitivním testem.

Z dalších měst bylo k 18 lednu v Sedlci-Prčici 32 pozitivně testovaných a v Krásné Hoře nad Vltavou tři. Z dalších obcí regionu bylo v Jesenici pozitivně testovaných 16 osob, v Nechvalicích a Petrovicích 15, v Dublovicích 13, Kosově Hoře 11, Nedrahovicích 8, v Klučenicích, Nalžovicích, Svatém Janu, ve Vysokém Chlumci 7, šest v Počepicích. V dalších výše nejmenovaných obcích regionu počty pozitivně testovaných nepřekročily tři osoby. Křepenice, Milešov a Radíč měly k 18. lednu nulu.

Ilustrační foto: pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR a nově také metodou antigenních testů. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci.