Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


V platnost kvůli koronaviru vstoupil v Česku nouzový stav, opatření mají platit 30 dní

REGION – Vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení na zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru označovaný jako SARS CoV-2 nouzový stav. V platnost vstoupil od čtvrteční 14. hodiny. Vláda kromě toho přijímá řadu dalších opatření v souvislosti s tímto onemocněním, platit mají po dobu 30 dnů, se souhlasem Sněmovny i déle.

Od 12. března od 18:00 hodin až do odvolání vláda zakazuje divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob. Vláda také zakazuje přítomnost veřejnosti v čase mezi 20:00 až 6:00 v provozovnách restaurací a hospod.

Od páteční šesté hodiny ranní se zakazuje také přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb jako jsou například sportoviště, posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie. Zákaz se nevztahuje na výkon práce, stejně tak i na schůze, pohřby, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci a soudů a jiných veřejných osob.