V pátek startují slavnosti Rosa 2023, jejich program nabídne hudbu zpěv a ohňostroj

SEDLČANY – V pátek 16. června vypuknou v Sedlčanech po roce opět tradiční Městské slavnosti Rosa. Začátek sedmihodinového programu bude patřit dětem a hudební show Mouchy.

V devatenáct hodin proběhne oficiální zahájení slavností starostou města a krátce poté bude pódium ve více jak dvouhodinovém programu patřit hudebníkům sedlčanského swingového Blue Orchestra.

Po půl desáté večer vystřídá sedlčanský orchestr další hudební vystoupení. Návštěvníci slavností Rosa se mohou těšit na české trio mladých sympatických instrumentalistek Inflagranti, které už jednou na sedlčanských slavnostech v roce 2019 vystupovalo a mělo velký úspěch. Tentokrát je zpěvem doprovodí frontman teplické kapely Kabát Josef Vojtek.

Ani letos nebude chybět tradiční noční ohňostroj. Jeho první záblesky by se na ztemnělé obloze měly objevit hodinu před půlnocí. Avšak ani po několikaminutovém ohňostroji pódium neosiří, vystoupí na něm sedlčanský diskžokej Sláva Bloch. Tím také páteční program kolem jedné hodiny po půlnoci letošních slavnosti Rosa bude končit.

Sobotu vyplní tradiční doprovodný program, tedy výstava historických automobilů a motocyklů na náměstí, turnaje ve stolním tenisu v sokolovně i mariáši ve Formance a vernisáž výstavy Fenomén kotlina v muzeu. Nedělní program sestává ze soutěže Silák Sedlčan u Kovodružstva, amatérského fotbalového klání na stadionu Taverny a koncertů v parku chovatelů a v kostele sv. Martina. Pro děti pak budou po celou dobu trvání slavností v Jateční ulici v provozu pouťové atrakce.

Ilustrační foto: Ladislav Havel