V pátek 19. dubna nohu z plynu! Na silnicích bude probíhat akce Speed marathon

SEDLČANSKO – Již devátým rokem proběhne v pátek 19. března na českých silnicích celoevropská dopravně bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon. Akce je zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec. Policie ČR na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti.

Nebyli to ale jen policisté, kteří vybírali místa, kde se bude provádět měření, byli jste to i Vy. Široká veřejnost, měla možnost v minulých týdnech navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu. Měření se tak uskuteční na přibližně tisícovce místech. Kde na Sedlčansku budou policisté hlídkovat s radary?

Pokud se dá věřit tomu, co policisté dopředu avizovali, tak ve Středočeském kraji je vytypováno celkem 234 míst, kde má policie měřit. Patří mezi ně samozřejmě i místa na Sedlčansku. Takže na silnici I/18 je to u Kosovy Hory, v Dublovicích a u Višňové, vždy směrem na Sedlčany. Dále v Kamýku n. Vlt. ve směru na Zduchovice. V Sedlčanech mají policisté měřit u Roudného ve směru do města.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com