V Neveklově řádí stále neznámý podpalovač dveří, policie žádá veřejnost o spolupráci

REGION – Policisté v září opakovaně řešili případ zapálení dveří, pachatele si policistů doposud nepodařilo vypátrat. Policisté z týneckého oddělení přijali v září dvě oznámení o polití a zapálení dveří v jedné prodejně v obci Neveklov. Poprvé ke skutku došlo v pátek 11. září kolem čtvrté hodiny ranní. Dosud neznámý pachatel měl polít tekutou látkou dveře a poté je měl zapálit. Stejného jednání se měl dopustit neznámý pachatel také ve středu 23. září letošního roku, a to kolem jedné hodiny ranní.

Opět měl polít dveře prodejny neznámou látkou a tyto poté zapálit. V obou případech došlo k poškození dveří. Při tomto jednání pachatele zachytily nainstalované kamery. V prvním případě se jedná o hubeného holohlavého muže. V době spáchání měl na sobě tmavou bundu s kapucí a tmavé kalhoty. Přes ústa měl tmavou roušku. Obut byl do tmavých bot s bílou podrážkou. Ve druhém případě se také jedná o muže hubené postavy. Na sobě měl opět tmavou bundu s kapucí, tmavé kalhoty a bílé boty.

“Policisté nevylučují, že se může v obou případech jednat o stejného pachatele. Vzhledem k tomu, že se do současné doby nepodařilo policistům pachatele vypátrat, žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace k tomuto případu a k osobě pachatele přijmou policisté obvodního oddělení Týnec nad Sázavou na telefonním čísle 974 871 740 nebo na služebním mobilním telefonu 735 785 550,” uvádí benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková.