V nadcházejícím týdnu se oteplí. Teploty mají znovu dosahovat tropických hodnot

Po chladné neděli půjdou od pondělí teploty opět nahoru. Kolem tlakové výše se k nám obnoví teplé jihovýchodní proudění. Od středy se ale přidají opět bouřky spojené s frontálními systémy. V pondělí bude oblačno až polojasno, k večeru oblačnosti ubyde. Po ránu ještě může zejména na jihovýchodě doznívat déšť. Denní teploty vystoupají na rozmezí 23 až 27 °C. Vítr bude vát proměnlivý.

V úterý bude jasno až polojasno, v noci a k ránu se mohou objevit mlhy nebo i nízká oblačnost. Denní teploty vystoupají na 28 až 32 °C. Vítr východních směrů. Ve středu bude také jasno až polojasno, od západu přibude oblačnost a později se přidají přeháňky nebo bouřky, které mohou být i silné. Nejvyšší denní teploty 31 až35 °C, na západě republiky 27 až 31 °C. Vítr proměnlivý a v bouřkách zesílí.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno a na většině území přeháňky, déšť nebo i bouřky. Srážky postupně budou ustávat. Po ránu se mohou objevit mlhy. Denní teploty mezi 27/31 °C, vítr západních směrů. V pátek bude pravděpodobně také oblačno až zataženo, na většině území s přeháňkami, deštěm nebo i bouřkami. Přechodně se obloha může protrhat až na polojasno. Denní teploty vystoupají i nad 30 °C.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay