V kotlině se rozdělovaly tituly mistrů ČR, někteří jezdci je měli jisté už před závodem

SEDLČANY – Sedlčanská kotlina byla v sobotu 1. a v neděli 2. října letošním posledním dějištěm seriálu mezinárodního mistrovství České republiky (MMČR) v autokrosu. V Sedlčanech se tak opět rozhodovalo o některých titulech pro rok 2022. Na startu se v hlavních kategoriích objevila necelá šedesátka závodníků, dalších víc jak třicet v kategoriích  Racer Buggy.

Už před sedlčanským závodem bylo rozhodnuto o mistru ČR v Super Buggy, stal se jím pro rok 2022 Petr Nikodém. Ten startoval v kotlině v Buggy 1600 a zvítězil. Stejně tak bylo rozhodnuto o mistru ČR v divizi Touring Autocross, stal se jím Marcel Dlesk, který vyhrál i v kotlině. Také divize D6 znala dopředu celkového vítěze, byl jím Luděk Dubravský. Byl znám i celkový vítěz divize D2 Lukáš Mihulka.

I přesto se ve všech divizích bojovalo o každý bod. V divizi Touring Autocross D5 zvítězil v Sedlčanech Marcel Dlesk a potvrdil tak svůj titul. V divizi Touring Autocross 1600 D6 si v kotlině pro prvenství dojel Denis Pytela. V Touring D2 si prvenství ze Sedlčan odvezl Jan Šindelář. V divizi Junior Buggy zvítězil v kotlině Daniel Pytoun, titul ale patří Filipu Duřtovi, který v Sedlčanech skončil na druhém místě.

Divize Super Buggy D7 se v Sedlčanech stala kořistí Libora Paula. V divize Buggy 1600 zvítězil Petr Nokodém, Titul mistra ČR získal Jakub Novotný. Součástí závodů byly v kotlině i tři mládežnické kategorie. v RB150 vyhrál Ladislav Hanák, v RB160 Vít Kostroun a vRB25 Ladislav Jiřička. Všichni také zvítězili v celkovém pořadí. Závod v KartCrossu v kotlině vyhrál Tomáš Vejmola.

Ilustrační foto: David Krátký