V kotlině se o víkendu jede sedmý závod FIA Zóny střední Evropy v rallycrossu

SEDLČANY – O víkendu 6. a 7. srpna se na sedlčanskou kotlinu letos podruhé vrací závod FIA Zóny Střední Evropy v Rallycrossu. A startovní listina slibuje letos velmi zvučná jména a vysokou obsazenost v jednotlivých divizích s mezinárodní účastí. Součástí sedlčanského podniku bude Česká trofej historických automobilů a kartcross.

V královské divizi Super Cars je aktuálně přihlášeno pět jezdců a nechybí mezi nimi Miroslav Neumann a Aleš Fučík. Ty na startu doplní velmi rychlí jezdci polského mistrovství. V sériové divizi takzvaných eNek budou mít diváci možnost fandit vycházejícím hvězdám rallycrossových tratí a aktuálně vedoucímu muži českého mistrovství Lukáši Pechovi.

V divizích Super Touring Cars si nikdo nedokáže představit závod bez nedostižného Romana Častorala, který bude mít ve své třídě na tomto závodě opravdu vysokou konkurenci nových jezdců. Také v dalších kubaturách divize Super Touring Cars se objevila nová jména. V Sedlčanech se představí téměř domácí Ondřej a Matěj Šenk a Tomáš Stránský.

Divize S1600 aktuálně čítá zatím pouze čtyři jména v čele s Janem Ratajským. I v této divizi se objeví domácí jezdec, a to Petr Třešňák. Součástí sedlčanského podniku bude Česká trofej historických automobilů, ve které se představí stálice českého rallycrossu Pavel Koutný a Marek Zeman. Ty na startovní čáře doplní domácí Luboš a Tomáš Slaba, Radek Pinkas a Michal Čermák.

„A nutno dodat, že v těchto divizích se o přední příčky perou i zástupkyně něžného pohlaví. Další divizí, která bude součástí tohoto podniku, je divize Kartcross. Ta brázdí jak autocrossové, tak rallycrossové tratě a při svých jízdách nabízí divákům opravdu tvrdé a dechberoucí souboje,“ uvedl v tiskové zprávě Daniel Kříž z místního autoklubu.

První kvalifikační jízdy a měřený trénink kartcrossu jsou na programu v sobotu 6. srpna od 11:30. Následují o sobotním odpoledni další kvalifikační jízdy. V neděli se dopoledne jedou čtvrté kvalifikační jízdy včetně kvalifikací České trofeje historických vozidel a kartcrossu. Semifinálové a finálové jízdy jsou na nedělním programu od 12:00.

Zdroj/iIlustrační foto: Daniel Kříž,
Autoklub RAC Sedlčany