V kotlině pořadatelé dekorovali autokrosové vítěze závodu i nové mistry ČR pro rok 2023

SEDLČANY – Sedlčanská kotlina byla v sobotu 30. září a v neděli 1. října letošním posledním dějištěm seriálu mistrovství České republiky (MČR) v autokrosu. V Sedlčanech se tak opět rozhodovalo o vítězích a konečných titulech pro rok 2023. Na startu se v hlavních kategoriích objevila více jak šedesátka závodníků, dalších přes třicet v kategoriích Racer Buggy a přes dvě desítky v kartkrossu.

Před sedlčanským závodem nebylo ani v jedné kategorii rozhodnuto o mistru ČR, takže diváci se měli na co těšit a jezdci o co bojovat. Kategorii Buggy1600+D8 vyhrál v kotlině Jakub Novotný a stal se mistrem ČR. V kategorii JuniorBuggy+D9 si prvenství vybojoval Arnošt Florián, což pro něj znamenalo i zisk titulu mistra ČR. V kategorii SuperBuggy+D7 zvítězil Petr Nikodém, současně tím i mistr ČR.

V kategorii tzv. plechovek TouringAutocross zvítězil v Sedlčanech Marcel Dlesk, který se také stal mistrem ČR. Kategorie TouringAutocross1600 (D6) se v Sedlčanech stalo vítězná pro Milana Purmu, přesto na titul mistra ČR to nestačilo. Ten získal Tomáš Jánoš, v kotlině druhý. Kategorie D2 byla v kotlině vítězná pro Lukáše Mihulku, který se zároveň mohl radovat z titulu mistra ČR.

V malých buginách zvítězil v kotlině v kategorii RB160 Jan Žalský, který zároveň získal titul mistra ČR. Z vítězství v kategorii RB125 se v kotlině radoval Vojtěch Luňák, ale titul mistra ČR získal Michael Kinert, druhý v kotlině. Kategorii malých bugin RB250 vyhrál Ladislav Jiřička, jenž zároveň i získal titul mistra ČR. Ve vloženém kartcrossovém závodě zvítězil v kotlině Stanislav Brousek.

Ilustrační foto: David Krátký