V knihovně proběhne v pátek křest knihy ‚Sedlčansko. Krajina v srdci Čech‘

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Kdo někdy přiložil oko k hledáčku fotoaparátu (případně s digitálem či mobilem v ruce předpažil) a zahleděl se skrz objektiv na Sedlčansku do krajiny, ví jak je ona krajina podmanivá, pestrá a má pro fotografa své neodolatelné kouzlo. A právě o tom je nová kniha fotografií Milana Dlouhého „Sedlčansko. Krajina v srdci Čech“, které se v pátek 1. října dostane slavnostního křtu.

„Mozaika polí, luk a lesů, menší městečka a vesnice okrášlené gotickými a románskými kostelíky, k nim cesty, úvozy s kamennými tarasy, rybníky s žulovými balvany – to je jen malý výčet zdejších krás. To vše dohromady vytváří osobitý a nezaměnitelný genius loci Sedlčanska. Mojí snahou bylo tuto esenci krajiny Sedlčanska zvěčnit na fotografiích a předat ji Vám,“ říká autor knihy.

Křest knihy se koná, jak už bylo napsáno, v pátek 1. října od 18 hodin v prostorách Městské knihovny Sedlčany. Slavnostního křtu se ujme starosta Petrovic a senátor Petr Štěpánek. Dojde také na malé překvapení, samozřejmě bude možné si knihu fotografií Milana Dlouhého zakoupit na místě.

Ilustrační foto: Ladislav Havel