V hodnocení kvality života v českým městech 2021 skončily Sedlčany na 111. místě

REGION – Čtvrtý ročník Indexu kvality života sestavovaného projektem Obce v datech a konzultační společností Deloitte přiřkl vítězství Říčanům, město Sedlčany obsadilo 111. místo v republice (18. místo ve Středočeském kraji). V porovnání se stejným hodnocením v roce 2020 to znamená pro Sedlčany posun dopředu o 42 příček. Hodnoceno bylo v roce 2021 celkem 206 měst s rozšířenou pravomocí. Kvalita života se v Sedlčanech pohybovala lehce pod průměrem (4,5) na stupnici 0 až 10.

Nejlépe byly Sedlčany hodnoceny v kategorii Materiální zabezpečení a vzdělání (40. místo v ČR a 4. ve středních Čechách). Přičemž tato kategorie zahrnuje indexy z oblastí zaměstnanosti, ekonomické úrovně a vzdělání. Nejhůře (171. místo v ČR) pak byly Sedlčany hodnoceny v kategorii Vztahy a služby. Kategorie zahrnuje indexy z oblastí dostupnosti služeb, doprava, bezpečnost a aktivita a pohyb občanů. A konečně v kategorii Zdraví a životní prostředí skončily Sedlčany na 103. místě.

Kategorie Zdraví a životní prostředí zahrnuje indexy z oblastí dostupnosti zdravotní péče, zdravotního stav obyvatelstva a životní prostředí. Paradoxně maximální počet bodů a 1. místo jak v kraji, tak i v celé ČR dostaly Sedlčany v indexu hodnocení dojezdu do nejbližší nemocnice… Z okolních měst s rozšířenou pravomocí byly celkově v ČR nejlépe hodnoceny město Benešov (31. místo v ČR) a dále město Milevsko (44. místo). Horší jak Sedlčany byla z okolních měst Dobříš (134.), Příbram (153.) a Votice (165.).

Zdroj: Obce v datech
Ilustrační foto: pixabay.com