V dramatickém utkání hokejisté Tatranu porazili Neratovice na samostatné nájezdy

SEDLČANY – Nadstavbová část hokejové Krajské soutěže pokračovala v sobotu 25. ledna třemi zápasy šestého kola. Hokejisté Tatranu Sedlčany v tomto kole hostili lídra tabulky a favorita celé soutěže, mužstvo HC Buldoci Neratovice. Diváci viděli v Sedlčanech dramatické a vyrovnané utkání, které v normální hrací době skončilo po šedesáti minutách hry nerozhodně 5:5.

Tatran Sedlčany – HC Buldoci Neratovice 6:5 (1:1,2:2,2:2)

V první třetině šli hned ve třetí minutě hosté do vedení, domácí vyrovnali v čase 04:51 Martinem Pospíšilem. Další minuty první třetiny už gól nepřinesly. Ve druhé třetině nejprve domácí na začátku 24. minuty vstřelili Davidem Volfem vedoucí branku. Hosté však ještě v téže minutě vyrovnali a v čase 27:31 vrátili, za jásotu početné skupiny svých fanoušků, vedení na svou stranu.

Domácí Tatran znovu zabral a v 30. minutě to bylo 3:3 po druhé brance Martina Pospíšila. Drama vrcholilo ve třetí třetině, kdy nejprve v 45. minutě hosté zásluhou Jakuba Mrázka strhli vedení na svou stranu. Na to odpověděli domácí gólem Vladimíra Černého v 50. minutě hry a o tři minuty později, v čase 52:37, strhli domácí Zdeňkem Burianem znovu vedení na stranu Tatranu.

Stav 5:4 pro Tatran svítil na ukazateli skóre ještě půl druhé minuty před koncem. Hosté se ale nevzdali, odvolali brankáře a při hře šest na pět vyrovnali. Do konce třetí třetiny už žádný gól nepadl a došlo na prodloužení. Ani v něm branka nepadla a tak následovaly samostatné nájezdy na brankáře. Šťastnější v dlouhé sérii nájezdů byli nakonec domácí, kteří si do tabulky připsali dva body a Buldoci bod jeden.

V sobotu 25. ledna se hrály i další dva zápasy šestého kola nadstavbové části KS. Oba na zimním stadionu v Hořovicích. Nejprve v odpoledním utkání domácí Cvočkaři Hořovice prohrály s mužstvem HC Benátky nad Jizerou 0:2 (0:2,0:0,0:0). Poté nastoupily na led hořovického stadionu celky HC Spartak Žebrák a HT Mníšek pod Brdy. Utkání skončilo vítězstvím Žebráku 8:2 (3:0,2:1,3:1).

Hned následující den, v neděli 26. ledna se pak hrálo sedmé kolo nadstavbové části KS. V něm sedlčanští hokejisté v utkání na hořovickém stadionu podlehli domácím mužstvu HC Cvočkaři Hořovice 0:4 (0:1, 0:0, 0:3). HC Benátky nad Jizerou v tomto kole porazily v prodloužení HC Spartak Žebrák 3:2 (1:0, 0:1, 1:1) a Mníšek pod Brdy prohrál s Neratovicemi vysoko 0:10 po třetinách (0:4, 0:3, 0:3).