V dramatickém utkání domácí otočili pro ně nepříznivý výsledek a vyhráli 3:2

SEDLČANY – Kompletní 22. kolo fotbalové Divize skupiny A se posledním zápasem dohrávalo v neděli 21. dubna na fotbalovém stadionu v Sedlčanech. Domácí Tatran tady hostil FC Viktorii Mariánská Lázně. Na podzim Tatran na stadionu v západočeském lázeňské městě prohrál 1:2 a hosté se v dobrém světle představili také v Sedlčanech. V úvodu šli rychle do vedení, ale domácí dokázali nakonec nejen vyrovnat, ale v závěru zápasu i vstřelit vítěznou branku.

Do zápasu vstoupili lepší hosté, kteří po dvanácti minutách hry vedli už dvoubrankovým rozdílem. První branku vsítil ve 10. minutě Kořistka a za další dvě minuty Kravar z penalty skóroval podruhé. Šanci si domácí vypracovali v 17. minutě po centru z přímého kopu. Kdolský poslal načechraný míč před branku, ale nikdo jej z domácích nestačil usměrnit do sítě. To se domácím povedlo až v 35. minutě po rohovém kopu, kdy na zadní tyči neobsazený Brotánek snížil z pohledu domácích na 1:2. Minutu před koncem první půle domácí kopali přímý kop, střela šla ale vysoko nad branku.

Do druhého poločasu vlétli lépe domácí, kteří v 47. minutě vyrovnali. Autorem branky byl Dvořák. Domácí byli při chuti a tak v 49. minutě brankář hostů s námahou vytáhl další prudkou střelu na roh. V 55. minutě to byl pro změnu domácí gólman Glogar, který reflexivně vyrazil střelu po rohovém kopu. V další části hry byli nebezpečnější hosté, když domácí dost často prohrávali osobní souboje. V 66. minutě se hosté dostali znovu na dostřel Glogarovy branky, ten nohou vystihl přihrávku před prázdnou branku. O minuty později nebezpečně stříleli i domácí, ale míč si cestu do sítě nenašel. V 70. minutě rozhodčí poslal pokřikujícího trenéra hostů na tribunu. Hra nadále nabírala na dramatičnosti a tvrdosti. V 73. minutě hosté tvrdě vystřelili a míč lízl břevno domácí branky. V 77. minutě domácí rozehrávali přímý kop, nabíhající hráč však v dobré pozici branku minul. V 82. minutě rozhodčí nařídil další pokutový kop, tentokrát proti hostům za podtržení nabíhajícího hráče. Ten s přehledem do horního rohu branky proměnil Brotánek a domácí tak prvně v utkání šli do vedení. V posledních minutách hry vsadili hosté vše na útok, ale domácí se štěstím jednobrankový náskok ubránili.

Šancí na góly měl domácí Tatran v první půli dost. Nedokázal je ale využít a prohrál
Tatran Sedlčany – FC Viktoria Mariánské Lázně
3:2 (1:2)
Góly: 35. Brotánek, 47. Dvořák, 83. Brotánek (pen.) – 10. Kořistka, 12. Kravar (pen.)
Žluté karty: 71. Lípa P., 90. Nováček – 48. Kravar,
Sestava Tatranu: Glogar – Soldát, Čejda, Brotánek, Sirotek (46.Lípa P.) – Kdolský, Dvořák, Haas (89. Nováček), Kvěch (58. Matoušek) – Krůta M., Senft
Rozhodčí: Paták – Kříž, Janoch