V Benešově se v sobotu uskuteční ve vlakové a autobusové stanici Regionální den PID

BENEŠOV – V sobotu 20. dubna se ve vlakové stanici a v autobusovém terminálu v Benešově uskuteční Regionální den PID. Téměř po celý den od 10:00 do 17:00 hod. se návštěvníci mohou těšit na jízdy historickými autobusy, speciálními vlaky a také bohatý doprovodný program. Ve stanici Benešov bude možné si prohlédnout například motorový vůz Stadler RS1, který by měl být v barvách PID koncem roku nasazen na trať sedlčanské lokálky ze Sedlčan do Benešova.

Historické vlaky zamíří v sobotu z Benešova do Senohrab (motorový vůz M 131.1 (Hurvínek) a M 240.1 (Singrovka),nová motorová jednotky RegioFox (847) v barvách PID bude jezdit na vybraných pravidelných spojích do stanice Vlašim. Další zvláštní historická elektrická jednotka řady EM 475.1 (Žabotlam) potáhne zvláštní vlak do Prahy. Na některé spoje z Benešova do Sedlčan bude nasazena motorová jednotka RegioNova (814.2) v barvách PID.

Z benešovského autobusového terminálu vyjede pět nostalgických linek po zajímavých místech v okolí. Při těchto jízdách bude možné například navštívit zámky Jemniště a Konopiště, další historické autobusy pojedou do Bystřice, Čerčan či Soběhrd. Vystoupit bude možné i u Pivovaru Ferdinand či v Farmaparku Soběhrdy. Na linky budou nasazeny vozy Škoda 706 RTO, Karosa C 734, Karosa B 961, Ikarus 280. Přeprava na uvedených autobusových linkách je zdarma.

Zdroj/foto: Středočeský kraj