Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (9. týden)

SEDLČANSKO – Přelom měsíců února a března se i nadále ponese ve znamení plesů a masopustních průvodů, ale už jich přece jen ubude. V pátek tak můžeme navečer vyrazit do sedlčanské knihovny, kde se koná přednáška na téma ‘Osud jménem Ležáky’. Do sedlčanského kina pak můžeme zajít na italskou komedii s názvem ‘S chutí Toskánska’. Večer je také otevřena sedlčanská hvězdárna a na zimním stadionu se hraje od pátku do neděle osm utkání hokejového turnaje.

Sobotní odpoledne bude v Krásné Hoře patřit dětskému karnevalu, v Kosově Hoře a ve Vysokém Chlumci masopustním průvodům. Vpodečer nás čeká na zimním stadionu utkání domácího Tatranu se Spartakem Žebrák. Divadlo Hogofogo v Drážkově uvádí večer francouzskou komedii ‘Yasmina Reza: Art’, komedii s titulem ‘Poslední aristokratka’ promítá sedlčanské kino. Na ‘Hasičský ples’ můžeme vyrazit do Vrchotic, na ‘Společenský’ do Petrovic na ‘Sportovní šibřinky’ do Sedlčan.

První březnovou neděli začneme prohlídkou zámku Osečany, který majitelé otevírají veřejnosti prvně už v dopoledních hodinách. Odpoledne pak nás čeká v Sedlčanech veřejné bruslení na zimním stadionu a děti divadelní pohádka ‘O statečném kováři Mikešovi’ v drážkovském divadle Hogofogo. No, a kdo nedrží půst, tak se může v sobotu i v neděli zastavit v sedleckém pivovaru Vítek, kde probíhá tradiční ‘Pojídání ryb a jehňat’. Věnovat se o víkendu můžeme i lyžování, areál Monínec zůstává v provozu.