Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (8. týden)

SEDLČANSKO – Sotva se vyspíme z bujarých oslav Tučného čtvrtku, už tu máme další víkend. Ten se tentokrát ponese nejen ve znamení plesů, ale také ve znamení masopusních průvodů. Na ten tradičně největší a nejmohutnější masopustní průvod však musíme vyrazit v sobotu za hranice regionu, do nedalekého Milevska. Letošní 158. masopustní průvod maškar v Milevsku má motto “Nejsme žádný dvojky”, přičemž maškary tu přebírají vládu nad městem už v pátek.

Ale vezměme to popořádku! Už v pátek se v hospodě Na Františku ve Vrchoticích koná ‘Rozloučení s masopustem’ a v kulturním domě v Krásné Hoře proběhne tradiční ‘Ples agrární komory’. Tančit se v pátek bude také v dublovickém hostinci Na Nový, kde mají svůj ples místní hasiči. Pokud potřebuje sestavit rodokmen, tak vám může přijít vhod páteční podvečerní přednáška v sedlčanském muzeu. Sedlčanské kino promítá v pátek večer americkou komedii ‘Rodiče na tahu’.

Dostáváme se k akcemi hodně našlapané sobotě, kdy už dopoledne tradičně startují masopustní obchůzky masek v Milešově, v osadě Řadovy u Svatého Janu a v Chramostech. V Kamýku nad Vltavou vyrazí průvod masek odpoledne. Stejně tak se odpoledne koná dětské maškarní v Osečanech, velký dětský karneval pořádá také klub Velká Kobra v sedlčanském kulturním domě. Maškarní hasičský ples je večer na programu v Přestavlkách, maškarní ples trpaslíků zase v Červeném Újezdu.

Tím ale ještě sobota nekončí, neboť nesmíme zapomenout ani na ‘Sportovní ples’ v počepické restauraci U Radešínka a na pozvánku do sedlčanského kina, které v sobotu večer uvádí americké drama ‘Tenkrát v Hollywoodu’. A což takhle dát si ještě o víkendu hokej. Na zimním stadionu v Sedlčanech pokračuje v pátek dvěma, v sobotu dokonce šesti a v neděli jedním zápasem 15. ročník turnaje amatérských hokejových mužstev ‘O pohár starosty města’.

Ani v neděli si moc neodpočineme. Odpoledne na zimním stadionu proběhne veřejné bruslení, v Přestavlkách v domě hasičů zase dětský karneval. V nedělním podvečeru se na zimním stadionu utká Tatran Sedlčany o postup do semifinále Krajské soutěže s Kovohutěmi Mníšek pod Brdy. V Kosově Hoře v tu samou dobu místní kino promítá českou komedii ‘Román pro pokročilé’ a v sedlčanském kulturním domě proběhnou oslavy 10. narozenin skupiny Malina Brothers.