Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (49. týden)

SEDLČANKO – Před námi je druhý prosincový víkend s řadou především adventních akcí. Nejprve si ale vyrazme v pátek odpoledne protáhnout tělo při bruslení na zimní stadion a hned potom na dvě vernisáže výstav. Ta první se uskuteční v sedlčanské knihovně a uvede výstavu ručních prací. Druhé zahájení výstavy se týká sedlčanského muzea, kde budou k vidění až do příštího roku regionální betlémy. V pátek sedlčanské kino uvádí české drama Abstinent.

To ale není všechno z pátečního programu. Ještě tu máme návštěvu divadlo Hogofogo v Drážkově, kde se při adventním programu představí příbramská skupina Ginevra. Zapomenout nesmíme ani na Myslivecký ples v Nalžovicích, na něm bude k tanci vyhrávat skupina Static. Na zimním stadionu se v pátek večer hrají dva zápasy 2. ligy hokejového turnaje O pohár starosty města. Tím máme za sebou pátek a pojďme hned na sobotu.

Tu začneme pozvánkou do areálu Monínec, kde si kromě lyžování můžeme po oba víkendové dny užít i náročných překážkových závodů Predator Race. Ani sobota se neobejde bez adventních koncertů, na programu jsou hned tři. Na zámku v Příčovech zazní Rybova mše vánoční v podání pěveckého sboru Záboj ze Sedlčan. V drážkovském divadle Hogofogo si posluchači mohou vyslechnout klavírní koncert Jana Bartoše a v Petrovicích koncert souboru Karamelija.

Na chvilku si také odskočíme v sobotu odpoledne do Mokřice, kde se koná Mikulášská zábava Boba a Toma. Ta je určena dětem, ale aby to nebylo dospělým líto, tak hned večer na stejném místě proběhne Mikulášská diskotéka Boba a Toma. Do Osečan pak v sobotu večer můžeme vyrazit na Mikulášské rockování a do hospody Na Františku ve Vrchoticích na Myslivecký ples. Sedlčanské kino v sobotu dává koprodukční válečné drama Nabarvené ptáče.

Tím máme odbytou sobotu a čeká na nás nedělní program. Ten znovu začneme pozvánkou na Monínec a druhý den závodů Predator Race. Dvě hodiny bruslení nám v neděli odpoledne nabídne i sedlčanský zimní stadion. Malí diváci za doprovodu rodičů mohou odpoledne vyrazit v Sedlčanech na divadelní pohádku. Kulturní dům pro ně nachystal Příběhy vodníka Česílka. A v závěru neděle pak můžeme navštívit kapli v Prčici, kde je na programu koncert žáků místní ZUŠ.