Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (44. týden)

SEDLČANSKO – Po zkráceném čtyřdenním pracovním týdnu je před námi první listopadový víkend. Ani tento víkend není zahlcen velkým počtem akcí, přesto vybrat se dá. Předně v pátek je na programu sedlčanské knihovny veřejný diskuzní pořad ‘Dveře K…’ týkající se tentokrát hodně aktuálních témat: lidské lhostejnosti, násilí a šikany nejen v Sedlčanech. Pokud dáte přednost kinu, tak sedlčanské uvádí americkou akční fantazii ‘X-Men: Dark Pheonix’.

Děti se svými rodiči v pátek v podvečer mohou navštívit radíčský zámek, který pro ně připravil dušičkové prohlídky ‘Halloween na zámku Radíč’. Sobotní ranní pozvánka zve na výlov Mokřického rybníku, který pořádají místní dobrovolní hasiči. Samozřejmostí je rybí občerstvení a posezení u harmoniky. Odpoledne se můžeme vydat s lampiony, ale i bez nich, na ‘Dušičkové vzpomínkové putování’ z Nechvalic do Vysokého Chlumce.

Po návratu autobusem z Vysokého Chlumce si večer můžeme zazpívat v nechvalické hospodě při ‘Posvícenském posezení’. Případně v sobotu večer navštívit sedlčanské kino a zhlédnout český komediální příběh učitelky v důchodu ‘Teroristka’ v podání Ivy Janžurové. Zimní stadion má na programu kromě zápasů hokejového turnaje ‘O pohár starosty města’ také mistrovský zápas Krajské soutěže mužů mezi domácím Tatranem Sedlčany  a Sokolem Solopisky.

V neděli dopoledne startuje v areálu Na Mrskošovně ‘Běžecký pohár pro děti, mládež a dospělé’. Odpoledne nám dává na vybranou: buď ‘drakiáda’ v Kosově Hoře, nebo tamtéž místní kino a koprodukční česko-slovenská pohádka ‘Čertí brko’. Možností je také zajít si zabruslit na zimní stadion, případně navštívit divizní fotbalové utkání domácího Tatranu Sedlčany s Viktorií Mariánské Lázně. Když už jsme u fotbalu, tak v Petrovicích se hraje derby SK Petrovice vs. Tatran Sedlčany B.