Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (40. týden)

SEDLČANSKO – První říjnový víkend nám nepřinese zrovna moc přívětivé počasí. Takže určitě přijdou vhod především akce, které jsou pod střechou.  Mezi takové patří návštěva filmového představení. Sedlčanské kino si pro nás na pátek připravilo  francouzskou bláznivou komedii o čtyřicátníkovi, který si doma založí jesle a vede je hodně po svém ‘Daddy Cool’. Sedlecké kino má na programu v pátek dvě představení animovaného filmu ‘Psí veličenstvo’.

Zaujmout může také páteční podvečerní vernisáž společné výstavy obyvatel města v sedlčanské knihovně ‘Čas svatební’. V pátek se také hrají na zimním stadionu dvě utkání hokejového ‘Hobby poháru’. Tím končí nabídka pátečních aktivit a ta sobotní začíná 13. ročníkem turistické akce ‘Z Prčice za kapličkami českého Meránu’. Pochod s trasami od 7 do 25 kilometrů startuje ráno na místním stadionu. Na nedalekém Monínci startuje sjezd na kolech bez řetězu – ‘Chainless Race 2019’.

Zapomenout nesmíme ani na sobotní večer, který můžeme prožít buď na zimním stadionu při sledování zápasů hokejového ‘Hobby poháru’, nebo v sedlčanském kině. A to při sledování amerického hororu ze skandinávské prostředí ‘Slunovrat’. V neděli mohou příznivci dechovky vyrazit na parket do Lidkovic u Sedlce-Prčice, kde je zahřeje jihočeská dechovka ‘Babouci’. Vyznavači aktivního pohybu si jistě nenechají možnost užít si pohybu na zimním stadionu při ‘veřejném bruslení’.

Nabídku akcí pak končíme ‘fotbalem’. Na sedlčanském stadionu domácí Tatran hostí od 16:00 vedoucí tým Divize skupiny A, celek FK Robstav Přeštice. Tedy tým, který v této sezoně prozatím v osmi zápasech nepoznal hořkost porážky. Pozná ji snad poprvé až v Sedlčanech? Ve stejný čas hrají svá soutěžní krajská utkání také kluby Sokol Sedlec-Prčice a SK Petrovice. Sedleckoprčický Sokol hostí Viktorii Vestec, SK Petrovice přivítají na svém hřišti FK Králův Dvůr B.