Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (39. týden)

SEDLČANSKO – Podzim se už definitivně hlásí o slovo, začíná být chladněji a objevují se přeháňky. To by nás však nemělo odradit od toho, abychom někam o víkendu nevyrazili. Tentokrát začínáme sedlčanskou hvězdárnou na akcí ‘Noc vědců 2019’, která večer na hvězdárna proběhne. V pátek dává sedlčanské kino dokument o mladých hokejistech ‘Letní hokej’. Sedlecký biograf pak uvádí americko-kanadské drama ‘Na špatné straně’. V sobotu pak sedlčanské kino uvádí francouzské drama o muži s minulostí neznámou ‘Zatoulaný’.

Ze sobotních akcí je třeba vyzdvihnout tradiční ‘Putování za Jakubem Krčínem do Obděnic’. To startuje už v devět hodin ráno odchodem karavany z vysokochlumeckého skanzenu. V Krásné Hoře se utkají hasiči v požárním sportu o ‘Svatováclavský pohár’, v Počepicích vyvrcholí oslavy ‘800 let obce’. Na zimním stadionu kromě víkendových sedmi zápasů ‘Hobby turnaje’ je na programu i podvečerní hokejové utkání domácího Tatranu Sedlčany se Spartakem Žebrák. Večer pak bude patřit ve špejcharu Vojkov ochotníkům z Miličína a jejich divadelnímu představení ‘Vrah své ženy’.

V neděli bude vrcholit v areálu Sedlčanské kotliny semifinálovými a finálovými rozjížďkami závod ‘Mezinárodního mistrovství ČR v autocrossu’. Sedlčanský zimní stadion pozve odpoledne malé i velké na tradiční ‘veřejné bruslení’. Děti se svými rodiči také mohou vyrazit odpoledne do sedlčanského kulturního domu a shlédnout pohádkové divadelní představení ‘Velká dobrodružství malého brouka’. Naše nabídka pamatuje i na fotbalové fanoušky. Ti mohou zavítat na sedlčanský stadion a fandit místnímu B týmu v utkání s mužstvem FK Lety.