Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Už máte program na tento víkend? Pokud ne, tak tady je malá nabídka akcí (10. týden)

SEDLČANSKO – Další víkend už klepe na dveře a jsme tu opět s naší téměř pravidelnou nabídkou víkendových akcí. V pátek se tančí v sále hostince v Líchovech, kde se koná ‘Hasičský ples’. Sedlčanské kino v pátek uvádí americká akční snímek ‘Blíženec’, pro veřejnost je v pátek večer otevřena také sedlčanská hvězdárna. Na zimní stadionu pokračuje turnaj ‘O pohár starosty města’ v pátek dvěma, v sobotu a v neděli třemi zápasy.

V sobotu odpoledne můžeme zajít do sedlčanské knihovny na vernisáž výstavy fotografií se společným tématem ‘Pivo ve fotografii’. Krátce po této akci se hraje na zimním stadionu finále Krajské hokejové soutěže, ve kterém se utká Tatran Sedlčany s Buldoky Neratovice. Divadlo Hogofogo v Drážkově dává francouzskou divadelní komedii o vztazích mezi muži a ženami, o plynutí času, strachu ze stárnutí s titulem ‘Začínáme končit’.

Samozřejmě, že v sobotu večer se také tančí, v sedlčanském kulturáku na tradičním plesu ‘Tanečního klubu Slimka’. Tanečními páry ožije i parket v Obecním domě v Petrovicích, kde proběhne ‘Sportovní ples’ místního SK Petrovice. Ale ani hasiči nemají plesů stále dost, a tak v sále kulturního domu v Krásné Hoře nad Vltavou má svůj ples SDH Mokřice. Jó, a sedlčanské kino promítá v sobotu srbský film o herci, kterému chutná alkohol ‘Delirium Tremens’.

V neděli může dopoledne s lyžemi nebo snowboardem vyrazit na Monínec, kde se jako v jediném středočeském areálu stále lyžuje. Odpoledne si zaskočíme na zimní stadion krátce zabruslit a pak rychle na vedlejší fotbalový stadion. Tady už budou netrpělivě fanoušci čekat na první hvizd rozhodčích a zahájení fotbalového jara. Domácí fotbalisté na svém stadionu přivítají Spartak Soběslav a mají soupeři co oplácet. Na podzim Tatran prohrál v Soběslavi 0:4.