Už máte program na prodloužený víkend? Pokud ne, tak je tu naše nabídka (43. týden)

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Blíží se poslední říjnový víkend, který díky pondělnímu státnímu svátku bude prodloužený. Zároveň nabídne největší akci podzimu: výlov rybníku Musík. Ale to až o víkendovém svátečním pondělí. Nejbližším dnem je pátek a tak se nejprve pojďme podívat na nabídku regionálních kin. Sedlčanské kino uvádí v pátek americký akční film ‘Avengers: Endgame’, kino v Sedlci před pětiměsíční odmlkou podobný americký snímek ‘X-Men: Dark Phoenix’.

Páteční pozvánka nabízí též návštěvu sedlčanského muzea, kde večer proběhne přednáška Lukáše Synka na téma ‘Saudská Arábie’ a jemenské pohraničí. O prodlouženém víkendu pokračuje na zimním stadionu ‘Hobby turnaj’ o pohár starosty města v ledním hokeji. V pátek má na programu dva, v sobotu čtyři, v neděli tři a v pondělí tři zápasy. V pátek večer je také už tradičně zpřístupněna pro veřejnost hvězdárna na Cihelném vrchu.

V sobotu se v Drážkově otevře zbrusu nová divadelní scéna Hogofogo, která na úvod sezony uvádí dvě divadelní představení ‘Sex pro pokročilé’ v hlavních rolích s Janou Krausovou a Karlem Rodenem. Na divadlo mohou vyrazit i obyvatelé Kosovy Hory do sálu místního kina. Petrovičtí ochotníci tu uvádějí hru ‘Manžel pro Opalu’. Do sedlčanského kulturního domu zavítá v sobotu slavný americký spisovatel ‘Robert Fulghum’ a sedlčanské kino promítá adaptaci britského románu ‘Bouřlivé výšiny’.

V neděli v deset hodin dopoledne startuje v areálu Sedlčanské kotliny do rychlostního testu první vůz ‘Rallye Berounka Revival’. Odpoledne se koná na několika místech obce Petrovice pokládání věnců k památníkům padlých vojínů. Odpoledne proběhne na zimním stadionu i veřejné bruslení a na vedlejším fotbalovém stadionu utkání krajské 1.B třídy mezi B týmem Tatranu a Ligmeten Milín. Ve stejnou dobu hraje také Sokol Sedlec-Prčice s Baníkem Libušín.

O svátečním pondělí pak mnozí hned ráno vyrazí na výlov rybníku Musík, který tradičně doplní prodej ryb, živá hudba a stánky s občerstvením. Děti a jejich rodiče pak odpoledne mohou zavítat do sedlčanského kulturáku, kde je pro ně připraveno divadelní představení ‘Maxipes Fík’. Případně si jít stejně jako v neděli zabruslit na zimní stadion. V podvečer se na sedlčanském náměstí TGM koná setkání občanů při příležitosti 101. výročí vzniku samostatného československého státu.