Už máte program na 3. adventní víkend? Že ne? Tak tady je naše nabídka (50. týden)

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 25 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Blíží se třetí adventní víkend a taká naše pozvánka na valnou část akcí v regionu. Téměř všechny se přitom vztahují k předvánoční době. Už v pátek odpoledne se v sále ZŠ Sedlec-Prčice koná vánoční vystoupení žáků školy s pořadem ‘Vánoce hrají Gloria’. Ve stejný podvečerní čas začínají další dvě akce, jedna v sedlčanském muzeu, druhá v divadle Hogofogo v Drážkově. V muzeu je to ‘Večer při svíčkách’ se skupinou Salamandr, v Drážkově ‘Tanec hudby’.

V pátek večer také hraje sedlčanské kino, které uvádí americkou sci-fi komedii ‘Muži v černém: Globální hrozba’. Přesouváme se k sobotnímu ránu a tím pádem také k ‘Farmářskému trhu’ na náměstí TGM v Sedlčanech. Pak tu máme sobotní odpolední novinku, tou je v prostorách i na nádvoří zámku Červený Hrádek akce s názvem ‘Neobyčejné obyčeje’. V sobotu hraje pro děti také kino v Kosově Hoře český animovaný film ‘Velké dobrodružství Čtyřlístku’.

Zveme i na čtyři sobotní adventní koncerty. Na zámku v Příčovech zazní vážná hudba i koledy, v petrovickém kostele sv. Petra a Pavla pro změnu písně Osvobozeného divadla v podání Mirka Palečka. Kostel sv: Mikuláše v Krásné Hoře bude patřit adventnímu koncert skupiny Fantom a v sousedním Kamýku nad Vltavou vystoupí v kulturním domě dětský soubor Kamýček. Sedlčanské kino dává večer českou akční komedii ‘První akční hrdina’.

Tak a je tu neděle, kdy můžeme znovu zavítat do rytířského sálu a kaple zámku na Červeném Hrádku a akci ‘Neobyčejné obyčeje’. Odpoledne se tradičně bruslí na zimním stadionu a v kině si děti mohou užít ‘Velké dobrodružství Čtyřlístku’. Závěr nedělní pozvánky patří dvěma kostelním adventním koncertům. V sedlčanském kostele sv. Martina vystoupí Patrik Stoupa se svou kapelou a hosty, v kamýckém kostele Narození Panny Marie adventně laděné kvinteto KrisKros.