Utkání dvou rozdílných poločasů přece jen vyznělo gólově lépe pro domácí

SEDLČANY – Sedm zápasů v sobotu a zbývají osmý v neděli 20. října mělo na programu 11. kolo fotbalové Divize skupiny A. Tím jediným nedělním zápasem byl souboj domácího Tatranu Sedlčany se západočeským týmem SK Klatovy 1898. Naposledy se Tatran s tímto mužstvem na domácím stadionu utkal před rokem na podzim 2018 a z domácího trávníku odešel poražen 2:3. Tatran měl v nedělním utkání famózní úvod a až do konce první půle i jasnou převahu. Druhý poločas přinesl na kopačky domácích útlum, čehož však hosté nakonec využili ke vstřelení jen jediného gólu.

Domácí do utkání vstoupili fantasticky, když hned v 1. minutě po sólu vstřelil úvodní branku David Čipera. V 7. minutě to bylo už 2:0, to hostující obraně utekl po levé straně Michal Dvořák a přehodil obloučkem vybíhajícího gólmana hostů. V 12. minutě se o podobný únik po levé straně pokusil i Soldát, ale byl z toho jen rohový kop. Hosté první vážnější střelu na branku Tatranu vyslali v 19. minutě, ale gólman Glogar stál na správném místě.

V 22. minutě šel do brejku domácí Michal Kdolský a podél vybíhajícího klatovského brankáře poslal potřetí míč do sítě hostů. Hosté v dalších minutách působili hodně zakřiknutým dojmem. V 33. minutě jejich pokus z uctivé vzdálenosti bezpečně kryl Glogar. Stejně tak kryl sedlčanský brankář i hlavičku hostů v 38. minutě. Pak si v 39. minutě se čtveřicí hostujících obránců i brankářem pohrál ve vápně domácí Kryštof Kvěch a přízemní střelou k levé tyči rozvlnil počtvrté síť klatovské branky.

Do druhého poločasu hosté vystřídali tři hráče a začali hrát aktivněji. Hned v úvodu se dvakrát dostali na dostřel domácí branky, v obou případech střely bezpečně zachytil Glogar. Domácí v prvních deseti minutách druhé půle hráli hodně pasivně a nepřesně, hostům tak zbytečně nechávali hodně prostoru ke kombinaci. Další šanci hosté zahodili v 54. minutě po rohovém kopu. V 58. minutě se k dvojímu střídání odhodlali také domácí trenéři, obraz hry to však výrazně nezměnilo.

Hosté se i nadále tlačili před branku Tatranu, domácí spoléhali na ojedinělé protiútoky. Pokud se odhodlali hráči Tatranu ke střele, bylo to z hodně velké vzdálenosti. Pochvalu si v těchto chvílích zasloužili jen domácí fanoušci, kteří hráče neúnavně povzbuzovali. V 72. minutě dostali hosté příležitost z přímého kopu, ten však stačil domácí gólman vyrazit. Úspěšná byla přetížená domácí obrana i při dalším rohovém kopu hostů.

V 75. minutě se po brejku domácích hráčů vyznamenal i brankář hostů, který zlikvidoval krátce po sobě dvě střely zblízka. Bylo jen otázkou času, kdy přetížená obrana Tatranu prvně inkasuje. K tomu došlo v 81. minutě, kdy Glogara po kombinaci ve vápně prostřelil hostující Diviš. Domácí se v posledních pěti minutách zápasu snažili udržet míč na svých kopačkách. Nakonec se přece jen neúnavní domácí fanoušci “bůra” dočkali, autorem šťastného gólu byl v 90. minutě z úhlu Jakub Kouklík.

Tatran Sedlčany – SK Klatovy 1898
5:1 (4:0)
Góly: 1. Čipera D., 7. Dvořák M., 22. Kdolský M., 39. Kvěch K., 90. Kouklík J. (vl.) – 81. Diviš
Žluté karty: 66. Řehák T. – 14. Krejčiřík Z.,
Sestava Tatranu: Glogar T. – Kdolský M., Čejda D., Řehák T., Repetný J., Krůta D. (58. Sirotek M.), Kvěch K. (58. Matoušek L.), Dvořák M. (83. Kouklík J.), Krůta M., Soldát L. (83. Doubrava M.), Čipera D. (68. Novotný O.)
Rozhodčí: Gunitš – Opočenský, Severýn
Diváků: 276