Úspěšně začal svoji policejní kariéru tříletý služební pes, našel hledaného muže i zloděje

BENEŠOVSKO – V pátek, 19. dubna 2024 Valentino Mi-Ji, 3letý belgický ovčák malionois, úspěšně splnil svůj první atest v kategorii „V“ pro výjezdového psa Policie České republiky. Ihned, v dalším týdnu, se vydal společně se svým psovodem pprap. Martinem Provázkem reprezentovat svojí skupinu SZKČ Benešov do závodu služebních psů policie Středočeského kraje. Právě na těchto závodech se utkal s těmi nejlepšími, již sloužícími psy. V nabité konkurenci nenašel přemožitele a celé závody vyhrál.

Po nabitých a úspěšných dnech čekala Valentina Mi-Ji a jeho psovoda první služba. Místo klidné směny je čekal výjezd do obce Slapy, kde se zapojili do pátrací akce po pohřešovaném muži, který trpěl psychickými problémy a byla obava o jeho život. Valentino Mi-Ji byl na místě použit k vyhledání a zpracování pachové stopy. Stopu vyhledal a po ní došel až k pohřešovanému muži, kterého v podchlazeném a špatném psychickém stavu vypátral.

Následující týden, 6. května 2024, čekala Martina Provázka a Valentina Mi-Ji další společná služba. I tentokrát vyjížděli do terénu, kdy byli přivoláni do Uhlířských Janovic, kde v jednom z rodinných domů došlo k vloupání. V tomto případě bylo podezření, že se pachatel nachází někde v objektu nebo okolí, proto byl nasazen služební pes. Po prohledání prostor celého domu, byl i v tomto případě pes úspěšný. V půdním prostoru vyhledal podezřelého muže, který se zde ukrýval.

Zdroj/foto: Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí,
Policie ČR