Tento Vámi nalezený příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Úřad práce eviduje rekordní počet lidí

REGION – Zatím nejvyšší procento nezaměstnanosti a nejvíce lidí bez práce za poslední léta zaznamenala v lednu statistika Úřadu práce na Sedlčansku. Míra nezaměstnanosti dosáhla v regionu 10,7 procenta, přičemž v evidenci úřadu práce bylo 1 140 lidí. Je to o 69 lidí více, než v prosinci loňského roku. Oproti lednu roku 2010 stoupla míra nezaměstnanosti během dvanácti měsíců o 1,3 procenta.

Nejvyšší procenta nezaměstnaných vykazují pravidelně obce Svatý Jan (15,5%), Křepenice (15,1%) a Nedrahovice (14,4%). K nim se přidaly v lednu i Počepice (14,9%), Vysoký Chlumec (14,7%) a Nechvalice (13,9). Nejnižší míru nezaměstnanosti vykazuje už několikátý měsíc Radíč (6,5%), naopak se oproti dřívějšku zvýšil počet nezaměstnaných  v Jesenici (8,1%).

Z celkového počtu 1 140 lidí bez práce na Sedlčansku je 38 procent nezaměstnaných žen (432). Naopak je v regionu stále volných 47 míst, převážně se jedná o odborné práce jako jsou seřizovači strojů, odborní mistři  apod. Některé restaurace na Sedlčansku také hledají kuchaře a číšníky.

Za nárůstem nezaměstnanosti v lednu stály podle analytiků především sezonní faktory. “Období prosince až března vždy bývá z pohledu míry nezaměstnanosti napnuté, protože chladné počasí znemožňuje řadu venkovních prací, například ve stavebnictví či v zemědělství,” uvedl pro ČTK Vladimír Pikora z Next Finance.