Údajný voják obral ženu o 20 tisíc korun, to ji však od dalšího seznamování neodradilo

BENEŠOVSKO – Kriminalisté z Benešovska před několika dny přijali oznámení od starší ženy, která se stala obětí podvodníka. Muž vystupující jako voják bojující v Jemenu z ženy vylákal 20 tisíc korun. To ale bohužel nebylo vše… žena se o několik dní stala obětí podvodníka znovu, i ten vystupoval jako voják. Případ odstartoval začátkem letošního roku s žádostí o přátelství na sociální síti od údajného vojáka, kterou žena potvrdila.

Následovala společné seznamování a komunikace, která po čase přešla na milostnou úroveň a plánování společného bydlení v České republice. Voják ženě sdělil, že by se do České republiky rád vrátil co nejdříve a ženu požádal o převzetí balíčku s celoživotními úspory, který jí z Jemenu zašle. Za ty to úspory pak měli společně pořídit bydlení. Žena souhlasila a souhlasila i se zaplacením přepravy ve výši 20 tisíc korun.

Balíčku se ale nedočkala a i komunikace s vojákem se změnila, už nebyla tak intenzivní a žena si ho později i zablokovala a přestala s ním komunikovat. Jelikož byla žena osamělá nebránila se přijetí další žádosti o přátelství na sociální síti. I tento muž se představil jako voják, který v současné době bojuje na misi v Sýrii. Jinak vystupoval jako Čech, který se narodil v Brně a později, s rodiči se přestěhoval do Kanady a později nastoupil do armády.

I v tomto případě přerostla běžná komunikace v tu milostnou a i zde chtěl voják za ženou přiletět do České republiky a začít s ní žít. Aby mohl odejít do důchodu, potřeboval vystavit od svého nadřízeného certifikát, na který mu žena zaslala peníze. Plateb bylo více a celkově mu žena zaslala několik desítek tisíc korun. Pak se voják odmlčel a žena se se vším svěřila své rodině a následně i policii. Kriminalisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

„Policisté se bohužel napříč celou Českou republikou setkávají s podvodníky, kteří vystupují pod legendou falešného vojáka nebo lékaře už několik let. V souvislosti s uvedeným případem upozorňujeme všechny občany, aby na sociálních sítích či telefonicky nekomunikovali s osobami, které neznají. Nikdy nemůžete vědět, kdo se skutečně za uvedeným profilem skrývá. Věřte ale tomu, že voják nebo lékař na misi to určitě nebude,“ dodala tisková mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay