Účastníci desátého ročníku Rallye Berounka Revival zamíří v neděli opět do kotliny

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 13 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Jubilejně již po desáté se o tomto víkendu sejdou legendy našeho motorsportu a příznivci historických závodních a sportovních automobilů v Radotíně. Odtud vyrazí 145 posádek na 500 km dlouhou trať revivalu. Letošní itinerář této sportovně společenské akce provede posádky místy, kterými v minulosti vedly trasy nejméně pěti automobilových rallye a také dvěma nejznámějšími českými filmovými vesničkami, vesničkou střediskovou Křečovicemi a Hošticemi u Volyně.

“Revival jako sportovně-společenská akce je primárně určen účastníkům, nicméně organizátoři i jezdci jsou rádi, že akce si našla i fanoušky z řad diváků. Pro ně jsou nejlepší příležitosti k návštěvě kartingový okruh v Písku-Hradišti, kde se v sobotu uskuteční dva průjezdy. V neděli 27. října to pak bude areál Sedlčanské kotliny, kde první automobil vyrazí na trať v deset hodin dopoledne a zhruba do půl třetí odpoledne bude stále na co v kotlině koukat,” zvou pořadatelé akce.

Mezi přihlášenými posádkami vedle pravidelných najdeme i nováčky, třeba plzeňského soutěžáka Milana Lišku, který si ke svému premiérovému startu s Fiatem 131 Racing. Dalším nováčkem bude formulový závodník Petr Láska na Alfě 75. Dojmy z jarního revivalu přivedly na start Berounky i tři litevské posádky na Ladách. Rakušané Franz Boeck na Mazdě a Andreas Bauer s audinou, stejně jako Němec Torsten Riedel na Škodě 120S jsou již pravidelnými účastníky.

Autor/zdroj: Rallye Berounka Revival