U čerpacích stanic neshledala ČOI závady

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Velké pozdvižení (především mezi majiteli a provozovateli čerpacích stanic), vyvolal úterní článek v deníku Blesk, který se rozhodl odtajnit seznam čerpacích stanic, u kterých shledala Česká obchodní inspekce závady. Ve středu deník Blesk pozměnil svá rozhodnutí a zveřejnit jen ty stanice, u nichž kontroloři neshledali žádné problémy s testy kvality benzinu, nafty či LPG. K potěše místních motoristů i těch, kteří v Sedlčanech tankují do svých aut pohonné hmoty, všechny čerpací stanice kontrolami prošly bez zjištěných závad.

U čerpacích stanic v Církvičské ulici, na Červeném Hrádku a v Sedlecké ulici (u kruhového objezdu) byly kontroly provedeny 19. ledna minulého roku, přičemž u posledně jmenované následovala i další kontrola 5. října 2009. Podobně bez závad byla hodnocena 19. srpna 2009 i čerpací stanice LPG v Podélné ulici.

V regionu byla ve dnech 2. února a 5. října 2009 bez závad testována i čerpací stanice v Sedlci-Prčici. Se stejným výsledkem dopadl  3. srpna 2009 i test prodávaných pohonných hmot u čerpací stanice v Petrovicích u Sedlčan.

Celý seznam čerpacích stanic Středočeského kraje a Prahy, které v testech uspěly,  je k dispozici na stránkách Blesku. Pokud mezi nimi chybí právě ta vaše „oblíbená“, tak podle údajů Blesku patří mezi ty, které prodávaly nekvalitní pohonné hmoty.