Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Tučný čtvrtek je za námi, teď na nás čeká maškarní víkend s řadou průvodů

REGION – Díky poměrně teplé zimě nám prvních šest týdnů roku 2018 uběhlo jako voda a před námi je opět víkend. Víkend, který je zároveň posledním masopustním, takže tím je zodpovězena otázka, kam vyrazit. Už před sobotním polednem můžeme první maškary potkat v Hojšíně a odpoledne pak mířící do Drážkova. Po poledni vychází průvod masek na obchůzku po Kosově Hoře, aby někdy kolem třetí hodiny pokračovalo masopustní veselí na náměstí. Podobně tomu bude také ve Vrchoticích, Chramostech a v Milešově, přičemž v každém z těchto průvodů se objeví maximálně pár desítek masek.

Ten, kdo chce vidět masek a maškar mnohonásobně více, musí za humna našeho regionu. Konkrétně pak do blízkého Milevska, kde maškary vyjdou na svůj historicky 156. průvod. Milevské maškary jsou opravdovým pojmem, což dokládá i zápis Milevských maškar do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Už na pátek 9. února připravují pořadatelé Bakusův průvod, který měl svoji premiéru v roce 2014. Sobotní program začíná v devět hodin ráno tradičním jarmarkem a vepřovými hody na náměstí Eduarda Beneše, pokračuje kulturním programem, který přeruší po čtrnácté hodině mohutný masopustní průvod.

Pro pořádek zbývá doplnit už jen výčet akcí, které nemají s maškarami nic společného. Takže v rychlosti si nejprve připomeňme páteční italské drama “Místo splněných přání” a sobotní český film z trilogie “Zahradnictví: Dezertér” v sedlčanském kině. Dále pak víkendové pokračování Hobby turnaje na zimním stadionu včetně nedělního veřejného bruslení. Nesmíme zapomenout ani na plesy, v pátek na maškarní ve Vrchoticích a v sobotu na Hasičský bál v Kňovicích. Stejně tak i na Valentýnskou zábavu v hotelu Vltavan v Sedlčanech. Zajímavý program s názvem “Bezpečně na sjezdovce” připravil na neděli také monínecký skiareál společně s Rádiem Blaník a táborskými složkami Integrovaného záchranného systému.