Třetí červencový týden už má být převážně slunečný a teplotně příjemně teplý

REGION – Léto je teď kalendářně vlastně na svém úplném vrcholu. Je tak akorát teplé, úmorná vedra nás až tak moc netrápí, horkých dní bylo tak akorát, jak to k létu patří. A v tomto duchu bude zatím i dále pokračovat. Ve srovnání s poněkud divočejšími minulými dny se navíc nyní počasí velmi uklidní, zmizí četné bouřky a proměnlivost v počasí i teplotách. A tak jde shrnout, že vlastně od pondělí do pátku bude počasí v Česku velice podobné.

“S tím, že možnost srážek se zdá jen hned v pondělí, ale pouze ve formě lokálních přeháněk v odpoledních hodinách. Teploty by se od pondělí do čtvrtka měly pohybovat v denních maximech okolo 25 °C, o něco tepleji bude na Moravě než v Čechách. V pátek už by teploty měly odskočit už trochu výše a maxima vystoupají k 28 °C, při stále slunečném dnu. Bude to příznak zase se blížícího teplejšího vzduchu,” píše na svém webu Meteocentrum.

O víkendu by měl teplý vzduch gradovat a teploty se vyšplhají k tropické třicítce, zatím se nezdá, že by mělo jít o extrémní vedra, nanejvýše do 32 °C. V neděli by se pak od západu mohly objevit opět silné bouřky, které by se následně přenesly i do dalších dní na začátku dalšího týdne. “Načasování bouřek i jejich přesné rozložení a sílu bychom v příštích dnech upřesnili, přece jen je to až skoro za týden a situace se může změnit. Je taky nejasné, jak moc se následně ochladí,” dodává Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com