Trať Dakaru 2021 je potvrzena. Karel pojede s automatickou převodovkou

SEDLČANY – Členové týmu Big Shock Racing, stejně jako fanoušci motorsportu, po období karantény s nadšením vyhlížejí první novinky k Dakaru 2021. Po čtvrteční tiskové konferenci organizátorů je potvrzeno, že 12 etap 43. ročníku legendárního závodu odstartuje 3. ledna z Džiddy a projede trať, která nepřekročí hranice Saúdské Arábie. Pořadatelé oznámili i několik organizačních opatření, která by měla podpořit bezpečnost a rovné závodní podmínky všech účastníků.

Trať bude techničtější, jízdu zpomalí větší množství kontrolních bodů, proběhne testování elektronických roadbooků. Další detaily budou odhalovány postupně. Už teď je však jisté, že tým Big Shock Racing vyšle na Dakar osvědčenou posádku ve složení Macík, Tomášek, Švanda, která loni dojela do cíle na cenném 5. místě. Závodníci opět zasednou do kabiny Karla, kamionu Iveco, posíleného automatickou převodovkou.

„Na automatickou převodovku se těšíme. Měla by nám pomoci zrychlit hlavně v dunách, kde umožňuje plynulejší jízdu pod plným plynem. Loni jsme byli jediní v TOP 5, kdo jel na manuální řazení. Po zvažování všech plusů i mínusů jsme se pro automat nakonec rozhodli. Aktuálně ladíme software převodovky pro náš motor a odhaduji, že už v červnu Mates na Kotlině provede první testovací jízdy,“ popisuje šéf týmu Martin Macík starší.

Fanoušky potěší i fakt, že přestavbou aktuálně prochází také legendární Liaz Franta. Současně se rozbíhají jednání s několika zájemci, kteří by osvědčenému kamionu oblíbené české značky na příštím Dakaru rádi šlápli na plyn. A protože karanténa poskytla týmovým mechanikům čas na práci, značně pokročila také příprava úplně nového dakarského speciálu pro Dakar 2022, který by měl v budoucnu technologicky opět posunout možnosti sedlčanské posádky.

Autor/zdroj/foto: Nikola Kužílková
Big Shock Racing