Tradiční pochod přes počepické doly a hory startuje tuto sobotu už počtrnácté

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

POČEPICE – Tuto sobotu 22. dubna startuje 14. ročník tradičního počepického putování přes hory a doly. Třináctikilometrová trasa pochodu povede opět přes čtyři kopce v okolí Počepic, přičemž na všech na turisty čekají nejenom panoramatické vyhlídky, ale také drobné občerstvení. Největší účast byla na 12.ročníku v roce 2019, kdy Počepice slavily 800 let výročí založení a dorazilo téměř 800 účastníků.

Již v loňském roce jsme rozšířili trasy: máme celkem tři, pro každého něco. Máme trasu krátkou, „kočárkovou“, která má jen 8,5 km. Další trasy mají 12 a 15 km. Všechny vedou přes stanoviště s občerstvením, aby maminky kvůli přípravě svačin nemusely dřív vstávat.,“ popisují počet tras počepičtí pořadatelé. Jinak průběh se nemění: start je mezi 9 a 11:30 a určitě se tam setkáte se spoustou známých.

Pro samé povídání si ani nevšimnete, do jakých kopců se vyšplháte a už je tu občerstvení. Dobře posilněni se pokocháte malebnou krajinou, uděláte pár fotek, porozjímáte nad tou krásou a už jste v cíli. Účastníci pochodu vyrážejí z areálu Adventure golfu Počepice směrem k Pivovarské hoře, odtud k nejvyššímu bodu celého putování, Skruhrovskému vrchu v nadmořské výšce 565 metrů. Trasa počepického pochodu dále vede přes kopce Výřice, Počepická hora zpět do areálu Adventure golfu.

Ilustrační foto: pixabay.com