Testy na COVID-19 dopadly u záchranářů, a to včetně ředitele záchranky, negativně

STŘEDNÍ ČECHY – Všech třináct záchranářů, včetně ředitele středočeské záchranky Jiřího Knora, již zná výsledky svých testů na možnou nákazu COVID-19. Výsledek všech testů je negativní. Skupina těchto záchranářů podstoupí opětovně testy za 14 dní. I když by se mohli testovaní pracovníci záchranky vrátit ihned do práce, vedení středočeské záchranné služby však rozhodlo, že s ohledem na to, že personálně je oblast bez problémů pokryta, zůstanou do druhého odběru v izolaci.

“Pokud by ale vzhledem k rychle se měnící situaci v ČR byl náhle ohrožen provoz ZZS nedostatkem personálu, byli by tito záchranáři povoláni do práce. Ředitel Jiří Knor bude beze změn vykonávat povinnosti, které souvisejí s funkcí ředitele středočeské záchranky. Abychom zamezili spekulacím na sociálních sítích, proč a kde došlo ke kontaktu záchranářů s nakaženou osobou, uvádíme, že tato osoba je zaměstnancem jedné z pražských nemocnic s částečným úvazkem na ZZS SČK.”

“Nakažena nebyla při výjezdu zdravotnické posádky, neboť v celém Středočeském kraji záchranáři do dnešního dne neposkytovali přednemocniční péči a následně netransportovali žádného pacienta, u kterého by se poté testem prokázala jeho pozitivita na COVID-19. V případě výjezdu k již potvrzenému infekčnímu pacientovi jeho transport vždy zajišťuje smluvní partner speciálním odběrovým vozem,” uvedla v tiskové zprávě mluvčí ZZSSČK Petra Effenbergerová