Testování soutěžního vozu opět krátkodobě omezí silniční provoz u Svatého Jana

SEDLČANSKO – Svatojanské lesy, respektive silnice mezi Třebnicemi u Sedlčan, obcí Svatý Jan a osadou Brzina se opět stane místem, kde se ve čtvrtek 19. března v době od 9 do 16 hodin opět uskuteční testy soutěžních automobilů. Testy v této době nebudou probíhat nepřetržitě, úplné uzavírky silnice III/10230 budou pouze krátkodobé, maximálně na dobu deseti minut.

“Nejpozději po uplynutí této doby bude testovací vozidlo odstaveno a bude umožněno projetí ostatním účastníkům silničního provozu. Následně se pořadatelé přesvědčí, že se na trati nenachází žádný účastník silničního provozu, poté může být trať opětovně krátkodobě uzavřena a zahájeno další testování. Čekací doba linkových autobusů nesmí přesáhnout dobu pět minut,” uvádí se v povolení, které vydal MěÚ Sedlčany.

V době testování nebude možné na silnici III/10230 vjíždět ani ze směru od Hrabří (silnice III/10526) a od obce Svatý Jan (silnice III/1026). To se týká i výjezdů z lesních a polních cest. O krátkodobé uzavírky silnice z důvodu testování závodních vozů požádala společnost ALL-RACING. Je tak víc než jasné, že Svatojánskými lesy se opět bude prohánět černé VW Polo pilotované Janem Černým.

Naposledy mohli automobiloví fanoušci na Sedlčansku sledovat testování tohoto vozu 10. a 11. března na silnici III/10529 mezi obcemi Mokřany – Ředice na Nechvalicku.