Teplotně výrazně nadprůměrný má být celý týden, zpočátku stále se silným větrem

Nadále potrvají na únor výrazně nadprůměrné teploty. Do středy je nutné také počítat se silným větrem, který bude snižovat pocitovou teplotu. Úterý bude polojasné, až oblačné, na severu i zatažené. Srážky se objeví výjimečně jen na severních horách a jejich okolí. V noci teploty klesnou na 7/3 °C, přes den vystoupají na 7/11 °C, na jihu Moravy i k 15 °C. Stále silný západní vítr s nárazy až 50 km/h.

Ve středu bude převážně zataženo, zpočátku na jihu přechodně i polojasno. Přes den se bude od severu blížit studená fronta, která přinese déšť na celé území. Odpoledne a večer může na severu nad 500 m sněžit nebo budou srážky smíšené. V noci teploty klesnou na 7/3 °C, přes den vystoupají na 7/11 °C. Stále bude foukat silný západní vítr s nárazy až 70 km/h, který bude k večeru slábnout.

Ve čtvrtek bude zataženo a na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky. Na severu se nad 500 m ještě může objevit sněžení nebo smíšené srážky. Od jihu budou postupně srážky ubývat. V noci teploty klesnou na +3/-1 °C, na jihu se budou během noci držet většinou kolem 6 °C. Přes den vystoupají na severu většinou na 4/8 °C, na jihu i ke 12 °C. Vítr již bude slabý a jižních směrů.

Pátek začne většinou oblačnou oblohu, té přes den ale ubyde. Přes den 8/12 °C, v Čechách až ke 14 °C. Víkend bude nejteplejší. Sobota bude oblačná, přechodně i polojasná. Teploty vystoupají na 12 až 16 °C, pokud ale někde vydrží nízká oblačnost, tak o něco méně. I neděle bude velmi teplá s oblačnou nebo i polojasnou oblohou. Teploty vystoupají opět na 12/16 °C. V případě nízké oblačnosti kolem 10 °C.

  Počasí v novém týdnu má být už klidnější s méně oblačností a také méně srážkami

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay