Teplota v sobotu vystoupala nad patnáct stupňů, teplejší má být i začátek listopadu

SEDLČANSKO – I když slunce bylo v sobotu schováno za oblačností, tak odpolední teploty na konec října byly příjemné. Teplota na stanici ČHMÚ Rudolec se blížila k 15 °C. Nad patnáctku stoupaly teploty především v severozápadní části Čech. Stanice Kralupy nad Vltavou naměřila odpoledne 17,1 °C, stanice Brandýs nan Labem 16,5 °C a Tuháň na Mělnicku 16,2 °C. O něco hůře už vypadá neděle.

V neděli se teplotní maxima vlivem deště zastaví zhruba na 12 °C. Na začátku příštího týdne vyvrcholí teplejší proudění, takže teploty by se v pondělí i úterý měly dostat na velké části území nad 15 °C. Během úterka meteorologové očekávají přechod další studené fronty, takže se zase dočkáme i nějakých srážek. Fronta přinese výrazně chladnější vzduchovou hmotu, která se pak projeví v dalších dnech.

“Ve středu a čtvrtek tak očekáváme denní teploty jen kolem 10 °C. Středa ještě přinese nejspíš doznívání srážek. Čtvrtek bude zase jiný, mělo by se více vyjasnit. V závěru příštího týdne by se teploty mohly zase trochu zvednout, přičemž už nebude pršet. Buď se objeví slunce, nebo nízká inverzní oblačnost. Teploty se směrem k závěru týdne dostanou ke 12 °C,” píše na svých stránkách Meteocentrum.

Zdroj: meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com