Teplota může v neděli opět atakovat třicítku, s večerem pak mají přijít bouřky

REGION – Poslední červnová neděle začala už ráno vysokými teplotami, v osm hodin teploměr na meteorologické stanici ČHMÚ ukazoval téměř 25 °C. Odpolední teplota by stejně jako v sobotu mohla i v neděli atakovat tropickou třicítku. Sedlčansko tak v sobotu zaznamenalo první tropický den v letošním roce. Nejtepleji bylo v sobotu 27. června ve středočeském Brandýse nad Labem, teplota tu na oficiální stanici ČHMÚ dosáhla na hodnotu 31,2 °C.

Nedělní podvečer by pak měl být hlavně o přeháňkách a bouřkách. Jejich intenzita se však bude hodně lišit mezi jednotlivými lokalitami. Nejvíce jich meteorologové očekávají v Čechách a na Vysočině. Aktuální výstraha meteorologů upozorňuje na možnost přívalových dešťů, krup a silných nárazů větru. Konkrétně pro Sedlčansko výstraha na velmi silné bouřky, podle mapy výstrah ČHMÚ, vstupuje v platnost v 15. hodin a končí o půlnoci.

Ale podle aktuální situace to vypadá, že bouřky patrně dorazí o něco později. “Plošně rozsáhlejší bouřky a intenzivní lijáky dorazí v souvislosti se studenou frontou v noci na pondělí a v pondělí během dne. Nejvíce by mělo tentokrát pršet na Moravě, ve Slezsku a v jihovýchodní polovině Čech. Podle nejnovějších modelů by na mnoha místech v uvedených oblastech mělo spadnout více než 20 mm, lokálně kolem 50 mm,” nově uvádí web Meteocentrum.

Ilustrační foto: pixabay.com