Téměř 11 tisíc Ukrajinců ve Středočeském kraji našlo již pracovní uplatnění

STŘEDNÍ ČECHY – Krizový štáb Středočeského kraje v čele s hejtmankou Petrou Peckovou projednal aktuální situaci související s migrační vlnou způsobenou válkou na Ukrajině. Úspěšně se daří zaměstnávat uprchlíky z Ukrajiny. Podle informací středočeského úřadu práce již 10 620 občanů Ukrajiny získalo práci. Nejčastěji v zemědělství, zahradnictví, službách a potravinářském průmyslu.

„Jsem nesmírně vděčná za usilovnou snahu pracovníků úřadů práce, kteří pomáhají zaměstnávat uprchlíky. Je to klíčové pro zvládnutí migrační vlny a proměnit ji v příležitost. Díky zaměstnání přestávají být uprchlíci závislí na pomoci státu a zároveň pomáhají růst našim firmám, které dlouhodobě nebyly schopné najít vhodné pracovníky,“ uvedla středočeská hejtmanka Petra Pecková.

Ve Středočeském kraji má registrovaný pobyt celkem 51 883 ukrajinských držitelů víz dočasné ochrany. Podle údajů Úřadu práce ČR je v kraji z tohoto počtu možných ekonomicky aktivních osob 33 027, z toho 9 744 mužů a 23 283 žen. S tím, že u žen je třeba zvažovat to, že pečují o malé děti, kdy těch pečujících o děti do šesti let je ve Středočeském kraji téměř 5,5 tisíce.

Zdroj: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay.com