Tělo zmizelého muže, který se potápěl na Orlické přehradě, bylo v úterý nalezeno

ORLÍK – Od nedělního odpoledne pátrali jihočeští policisté po zmizelém potápěči. V neděli kolem půl dvanácté došlo během ponoru do třiceti metrů, dvou potápěčů z Příbrami v Orlické přehradní nádrži, v místě zvaném Nákle, ke zmizení mladšího z nich (ročník 1976). Potápěč, který se vynořil, ztratil během výstupu k hladině mladšího partnera z dohledu a nedokázal říci, co se stalo. Událost oznámil policistům na linku 158.

Policisté z Čimelic propátrali s rybáři břehy. Policisté z Oddělení Zvíkovské Podhradí ze člunu propátrali vodní hladinu. V místě ponoru pátrali potápěči zásahové jednotky jihočeské policie a také potápěči hasičů. Na pomoc také přijeli a do pátrání se zapojili policisté z poříčního oddělení policie Slapy. V neděli kolem sedmé hodiny večer po posledním pátracím ponoru bylo pátrání přerušeno. To se rozjelo oopět s pomocí dalších policejních potápěčů v pondělí a pokračovalo i v úterý.

“Krátce po 15. hodině odpolední, nalezli policejní potápěči v přehradě Orlík lidské tělo. Po jeho vytažení na hladinu a následném ohledání a ztotožnění policisté potvrdili, že se jedná o muže, po kterém pátrají od nedělního odpoledne. Jihočeští policisté děkují kolegům, policistům, ze Středočeského a Jihomoravského kraje, hasičům a také kolegům z poříčního oddělení Slapy za součinnost při pátrání,” uvedla 17. listopadu v tiskové zprávě mluvčí jihočeské police Lenka Krausová.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto:
pixabay.com