Technoparty na Benešovsku podle informací policie pokračovala i v neděli večer

REGION – Do katastru obce Hlaváčkova Lhota se od pátečního večera sjížděli příznivci techna a organizátor akci pořádá na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. Technoparty u Heřmaniček i přes ujištění pořadatele, že skočí v sobotu, tak stále trvá. V neděli 26. července kolem dvacáté hodiny se na místě konání technopárty nacházely z původních dvanácti soundsystémů pouze čtyři. V areálu setrvává maximálně 500 účastníků a parkuje zde 150 vozidel.

Policisté stále důsledně kontrolují odjíždějící návštěvníky s cílem zabránit v jízdě řidičům pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. “Řidiči mají možnost se před odjezdem podrobit preventivní dechové zkoušce. Během dnešního dne policisté zkontrolovali 470 osob pohybujících se v místě konání akce a 485 vozidel. 270 řidičů bylo podrobeno dechové zkoušce a 6 z nich usedlo za volant pod vlivem alkoholu,” informovala Lucie Nováková, tisková mluvčí PČR​.

95 řidičů policisté otestovali na přítomnost omamných a psychotropních látek, z čehož byl jeden pozitivní. Přestupky v dopravě policisté řešili ve 14 případech. “Zpracováváme také jeden trestný čin Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Na žádost účastníků technoparty policisté provedli 300 preventivních dechových zkoušek a 4 preventivní testy na přítomnost omamných a psychotropních látek,” dodala tisková mluvčí PČR​.

Zdroj/foto: Policie ČR